wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się niszczą i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego zależy efekt finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów odmiana płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji więc służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz